Szachy dla dzieci w Warszawie, miejsca, kluby, sztuka… gdy Twoje dziecko lubi szachy

Twoje dziecko lubi grać w szachy? Nie wahaj się dłużej i zapisz je do klubu, w którym będzie mogło rozwijać swoją pasję i… zdolności intelektualne. Zdradzamy, gdzie w Warszawie łączy się dobrą zabawę ze zdobywaniem nowych umiejętności.

Szachy dla dzieci w Domu Kultury Świt

Jeśli nie jesteście pewni, czy wasze dziecko złapie bakcyla, zamiast szukać od razu szkoły czy klubu szachowego, warto zapisać je na zajęcia odbywające się w Domu Kultury Świt, który mieści się w dzielnicy Targówek, przy ul. Wysockiego 11.

Na zajęcia mogą chodzić maluchy w przedziale wiekowym od 6 do 12 lat. Koszt czerech spotkań wynosi 80 zł. Podczas nich można nie tylko zapoznać się z podstawami gry, ale także z zasadami turniejów szachowych. To świetny sposób, aby się sprawdzić. A jak waszemu dziecku gra nie przypadnie do gustu, to z zajęć wyniesie przynajmniej nowe znajomości.

Klub Szachowy „Polonia” Warszawa

Zajęcia w domu kultury to za mało? W takim razie najwyższy czas na zapisanie się do klubu szachowego. Jednym z nich jest „Polonia” w Warszawie, która organizuje szkółkę szachową. Lekcje odbywają się przez cały rok szkolny, raz w tygodniu.

Oprócz tego prowadzone są tzw. „Wakacje szachowe”, czyli dwutygodniowe wyjazdy odbywające się nad morzem, podczas których dzieci mają okazję nie tylko jeszcze więcej potrenować, ale również wziąć udział w turniejach.

Klub szachowy Szachbem

Kolejnym klubem szachowym działającym w Warszawie jest Szachbem, który znajdziesz przy Ośrodku Kultury i Edukacji Spółdzielni Mieszkaniowej Wola. Ma on wieloletnią historię – został utworzony w 1993 roku, a w od 1997 roku prowadzi działalność sportową, zarejestrowaną w Polskim Związku Szachowym.

Prowadzone są zajęcia z nauki w szachy dla dzieci i młodzieży. Są też przewidziane szkolenia dla bardziej zaawansowanych graczy, organizowane są turnieje. A podczas letnich wakacji i zimowych ferii Szachbem zaprasza na Wakacyjną Szkółkę Szachową.

Klub szachowy Caissa

W Warszawie nie brakuje klubów szachowych, o czym właśnie możesz się przekonać. Następny na naszej liście jest klub Caissa, działający od 2003 roku.

Jakie są korzyści z zapisania się do nich na zajęcia? Można brać udział w turniejach, a także w obozach szachowych. Umożliwia zdobycie kategorii i rankingów PZSach i FIDE. Przewidziane są trzy grupy uczestników: początkująca, średniozaawansowana i zaawansowana.

Na spotkaniach omawiane są kwestie teoretyczne, dzieci muszą też wykonywać ćwiczenia, które pomagają utrwalić zdobytą wiedzę. Organizowane są także różne konkurencje szachowe i quizy.

Szkoła szachowa

W Warszawie funkcjonuje również profesjonalna Szkoła Szachowa, która organizuje zajęcia dla dzieci, młodzieży i dorosłych.

Co najważniejsze, w przypadku najmłodszych lekcje te nie są prowadzone w klasyczny sposób. Stawia się na naukę poprzez zabawę, pobudzenie rozwoju dziecka na różnych płaszczyznach. Z czasem dzieci są przygotowywane do brania udziału w turniejach szachowych.

W przypadku bardziej doświadczonych zawodników program jest dopasowywany do stopnia zaawansowania graczy.

(Visited 901 times, 1 visits today)

zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *