artykuły w temcie szachy w polsce

Popularność szachów w Polsce i za granicą, gdzie najpopularniejsze?

Kiedy szachy były najpopularniejsze? Historia szachów w Polsce Kiedy pojawił się pierwszy klub szachowy na świecie? W jakim kraju szachy są najpopularniejsze? Kiedy szachy były najpopularniejsze?…Historia szachów w Polsce Historia szachów jako takich sięga mniej więcej VI wieku i za ich kolebkę uznaje się Indie, choć niestety brakuje dokładnych zapisków związanych z początkami tej gry, przez co nie do końca jest się w stanie odtworzyć ich powstanie. szachy w , , , , ,

Historia szachów, skąd pochodzą szachy, kto wymyślił szachy?

Skąd pochodzą szachy? Szachy w Europie Szachy w Polsce Skąd pochodzą szachy? Na początku musimy Cię rozczarować – nie podamy, kto wymyślił szachy, ponieważ badaczom nie udało się dotrzeć do takich informacji. Wiadomo natomiast, skąd pochodzi ta gra – z Indii….Szachy w Polsce A kiedy szachy trafiły do Polski? Trudno jest dokładnie sprecyzować datę, aczkolwiek naukowcom udało się ustalić, że prawdopodobnie miało to miejsce w XII wieku. Oczywiście, początkowo znano ją głównie na dworze królewskim. szachy w , , , , ,

Popularni polscy szachiści i szachistki

Wielokrotnie startowała w finałach mistrzostw Polski seniorek, zdobywając medale w mistrzostwach szachów błyskawicznych i szachach szybkich. Reprezentowała Polskę na olimpiadzie szachowej oraz na drużynowych mistrzostwach Europy….Zdobył tytuł mistrza Polski w szachach błyskawicznych w Mielnie w roku 2007. W 2013 roku zwyciężył w turnieju open w Kowalewie Pomorskim, a w 2015 zdobył złoty medal akademickich mistrzostw Polski w Zabrzu. szachy w , , , , ,